Heslo pro chráněné stránky

Zobrazení obsahu některých stránek je podmíněno zadáním hesla (např. fotogalerie). Pokud heslo neznáte, nebo si na něj nemůžete vzpomenout, můžete nás pro jeho získání kontaktovat prostřednictvím emailu na adresu: KMouckova@atlas.cz

Kdo je Online:

Users:

Translator

    Translate to:

Praha

5.6.2023

Turistický klub Stopy

Turistický klub STOPY má dlouholetou tradici. Byl založen 1.5.1984 a od té doby se zabývá pořádáním různých akcí pro děti jako jsou výlety, a také zimní lyžařské a letní tábory. V současné době naši činnost zastřešuje Dům dětí a mládeže Praha 2.

Děti se mohou přihlásit do klubu a účastnit se akcí buď jako členové turistického klubu, nebo s námi mohou vyrazit jen tak. Členství v klubu přináší řadu výhod, např. zvýhodněné ceny námi pořádaných akcí, automatická účast v našich klubových soutěžích, a v neposlední řadě jsou členové za účast na výletech a dalších akcích odměňováni oddílovými penězi tzv. šušníky. Za ty si mohou na burze, která se koná vždy na konci školního roku, pořídit nejrůznější věci (např. hry, hračky, sladkosti, trička, apod.). Členský příspěvek do klubu činí 300,- Kč / školní rok.

Náš turistický klub pořádá zimní a letní tábory pravidelně již více než 30 let.

  • 1. letní tábor se uskutečnil v roce 1986 v Olešné (okres Rokycany)
  • 1. zimní lyžařský tábor byl uspořádán v roce 1989 ve Svobodě nad Úpou (v Krkonoších)
  • 1. vodácký tábor jsme pořádali v roce 1989 a sjížděli jsme Lužnici

Celkem jsme již pořádali více než 70 dětských táborů. Letní tábor se postupem let přemístil z Olešné do Nezabudic a dnes ho již více než 15 let pořádáme v Dlouhé Třebové nedaleko Ústí nad Orlicí, kde máme základnu. Pro zimní tábory volíme různá místa, vždy se ale snažíme, aby lyžování bylo finančně dostupné. Proto volíme spíše menší lyžařská střediska. V posledních letech (od roku 2007) pořádáme taktéž podzimní tábor, který se koná o podzimních prázdninách.

Během školního roku připravujeme pro děti výlety. Jednodenní výlety se konají vždy o sobotách, a to cca jednou za 2 až 3 týdny. Vyrážíme do nejrůznějších míst v okolí Prahy a ve Středočeském kraji, kde navštěvujeme hrady, zámky, různé pamětihodnosti a zajímavosti. Za jeden výlet nachodíme v průměru 10 km. Děti hrají během dne různé hry. Od školního roku 2009/2010 jezdíme také na jednodenní cyklovýlety. Závěrem školního roku pořádáme vícedenní výlet, zpravidla pod stany.

Kontakt na vedoucího TK Stopy:

Robert Johánek

mail: bert20@seznam.cz, telefon: 603 570 231

Vedoucí

Instruktoři