Heslo pro chráněné stránky

Zobrazení obsahu některých stránek je podmíněno zadáním hesla (např. fotogalerie). Pokud heslo neznáte, nebo si na něj nemůžete vzpomenout, můžete nás pro jeho získání kontaktovat prostřednictvím emailu na adresu: KMouckova@atlas.cz

Kdo je Online:

Users:

Translator

    Translate to:

Praha

5.6.2023

Balení věcí do batohu

 
 Balení batohu není úplně jednoduchá záležitost.  Nejlepší způsob si postupem času vypracuje každý sám. Nicméně existuje několik praktických rad.

Dříve, než začneme věci cpát do batohu, měli bychom se pokusit co nejvíce  zredukovat  jejich  množství. Musíme myslet na to, že  si poneseme všechno na zádech. Před balením do batohu vyplníme duté věci věcmi jinými (například jílo do ešusu, ponožy do bot atd.). Při rovnání věcí do batohu střídáme stlačitelné a nestlačitelné věci (svetr – konzerva). Těžší věci by se měly dát co nejblíže zádům. Věci, které budeme často potřebovat nebo které musí být rychle dostupné (pláštěnka, peněženka, čepice, rukavice, baterka, toaletní papír, apod.),  dáme stranou a zabalíme je až na konec do dobře přístupnýh kapes nebo navrch v batohu. Spací pytel se dává do spodní části batohu. Pokud je spacák málo odolný proti vodě,  je zapotřebí dát ho do dobrého a pokud možno nepromokavého obalu.

Karimatka si zaslouží také svojí pozornost. Pokud jí budeme mít umístěnou vně batohu, měla by být v nějakém obalu. Pamatujme, že klasická pěnová karimatka s rozedřeným povrchem od používání daleko snáze nasáká vodu. A proděravěnou samonafukovací karimatku si nikdo také nepřje mít. Karimatka by na batohu měla být připevněna tak, aby nebránila vstupu do batohu.

Z batohu byste neměli nechat viset žádné oblečení, nebo jiné věci, které by se mohly zachytávat.

Pokud plníte i boční kapsy, měly by mít kvůli stabilitě přibližně stejný obsah.

 
Popis batohu

Popis batohu

Zabalení batohu

Zabalení batohu